Blog

4 redenen waarom TenderApp signaleren van tenders efficiënter maakt


Als je niet weet dat er andere mogelijkheden zijn om tenders te signaleren,  dan weet je ook niet wat je mist. We’ve got news: het kan veel sneller. Dat vinden wij bij TenderApp overigens nog steeds, daarom ontwikkelt onze de software zich ook zo snel. We geven je 4 redenen waarom TenderApp efficiënter is dan je eigen zoekmethode.

Het vinden van nieuwe, interessante tenders is een tijdrovende bezigheid. Er zijn meerdere platforms waarop tenders worden gepubliceerd, daarnaast kost het veel tijd om uit te vinden of die specifieke tender daadwerkelijk geschikt is voor jouw bedrijf.
 
Dit komt doordat elke tender anders is opgebouwd; belangrijke info staat niet altijd in eenzelfde document of op een zelfde plek. Kortom, jouw zandloper is leeg voordat het échte werk begint. TenderApp maakt het zoeken van tenders veel makkelijker. En wel om deze 4 redenen:

4 redenen waarom TenderApp signaleren van tenders efficiënter maakt 31. Alle publicaties op 1 plek 

Het probleem van verschillende platformen haalde ik net al aan. De oplossing is simpel, maar wordt alleen door ons aangeboden: Alle tenders op 1 plek. Naast dat ons systeem constant de nieuw gepubliceerde tenders automatisch binnen haalt, lopen mijn collega’s dagelijks alle bronnen langs om er zeker van te zijn geen tender te  missen. 

Onze software is gebouwd voor ondernemers die zich inschrijven, niet voor inkopers van aanbestedende diensten. Dit geeft in gebruik een enorm verschil met die platformen waar je nu misschien op zoekt. TenderApp biedt op deze manier  veel meer overzicht en het gebruikersgemak wordt continu geoptimaliseerd. 

Bekijk wat Tenderapp kan

 

2. Complete tenders met altijd dezelfde opbouw

De compleetheid van de tenders in onze database is uniek. Nergens anders wordt er voor je uitgezocht wie de tender heeft gewonnen, om maar een voorbeeld te noemen. De aanbestedende dienst is verplicht om deze informatie te delen, echter moet je hier vaak wel zelf om vragen. Ingeschreven of niet, je wilt weten wie er wint en wat je concurrent doet. Wij bellen de inkoper voor je op en voegen deze belangrijke informatie toe.

Alles wat je nodig hebt om binnen een paar minuten de tender te accepteren of af te wijzen, wordt je kant en klaar voorgeschoteld. Het team van TenderApp verrijkt data handmatig en daardoor zie jij in één oogopslag de samenvattende zin, de beschrijving/scope, de omvang in euro's/aantallen/uren en de contracttermijn.

4 redenen waarom TenderApp signaleren van tenders efficiënter maakt 2In onze 'Tenderagenda’ vind je alle data overzichtelijk onder elkaar. Als je de prijs-kwaliteitverhouding of gunningscriteria wilt bekijken, bekijk je het 'Basisdocument’: Ons tenderteam opent alle documenten en selecteert hier de belangrijkste voor je. Dit basisdocument is altijd op dezelfde plek te vinden en heeft ook altijd dezelfde naam; echt een verademing wanneer je de onduidelijkheid op de inkopers platformen gewend bent.

3. Het zoekwerk overslaan

Bij TenderApp werken 6 van onze collega’s de hele dag aan het binnenhalen van alle nieuwe publicaties. Ze lezen elke tender, maken een korte beschrijving en hangen er de juiste tags aan. Wij gebruiken een eigen tagsysteem in plaats van CPV (Common Procurement Vocabulary) codes, omdat we erachter kwamen dat veel bidmanagers regelmatig onjuiste tender alerts ontvangen door CPV. Ons team zorgt ervoor dat alle tenders binnen 24 uur na publicatie in onze database te vinden zijn. Daarnaast krijg je alleen mailtjes met tenders en updates die voor jou relevant zijn. Je kunt het zoekwerk dus écht overslaan. 

4 redenen waarom TenderApp signaleren van tenders efficiënter maakt featured

Jouw workload verschuift hierdoor van het zoeken naar tenders naar het beoordelen van tenders. Onlangs sprak ik een bidmanager die had berekend hoeveel tijd TenderApp zijn bedrijf bespaard. Voorheen struinde hij met 2 collega’s dagelijks 3 platformen af, op zoek naar nieuwe tenders. Dit kostte het bedrijf 10 uur per week. Nu checkt hij in z’n eentje elke dag vanuit zijn mail de TenderApp updates. Dit neemt een minuut of 10 per keer in beslag. Reken het voordeel maar eens uit. 

"Van 10 uur tenders zoeken per week, naar 10 minuten e-mail alerts bekijken per dag."


4. Álle updates

Als er een gewijzigde nota van inlichtingen is bij een tender die jij volgt, krijg je automatisch een melding via de mail. Je hoeft dus niet bang te zijn dat je achter de feiten aan loopt. Wanneer je zelf steeds opnieuw verschillende platformen moet checken om bijvoorbeeld te checken of alle inschrijfdata nog gelijk zijn, kost dat ontzettend veel tijd. En stel je eens  voor dat je er net eentje mist… Een foutje is menselijk, maar in eentje sneller gemaakt dan in ons team van 6. 

Wij gaan elke dag door met het aanvullen en compleet maken van tenders, dus dat wiel hoef jij niet meer uit te vinden. Stop met het zoeken naar interessante tenders, start met het beoordelen van kansen. 

Wil je zien hoe TenderApp werkt?

Bekijk de demo-video